Náš tým

Peťa Formanová - Peutetre

Peťa leze už dlouhé roky a je z nás největší technik (koneckonců jak už to u něžnějšího pohlaví bývá). Proto se také v jejích cestách občas můžete setkat s místy kde technika vítězí nad sílou. Myslí hodně na menší lezce a její cesty jsou často vyrovnané od začátku až do konce (pokud ovšem nemají gradovat). Ráda leze i staví v převisu, kde pak nejradši kombinuje techniku se silou a vytrvalostí. Na skalách je z nás nejzkušenější a jako každá ženská umí používat nohy, kterých má při stavění všude dost a pokud někde nedá stup, tak je to nejspíše záměrně anebo se dá odšlápnout do stěny.
Ze skalního terénu má ráda skoro vše, hravé sportovky na vápně či rule, miluje lezení po krápnících v jižních oblastech a její srdcovka jsou české a německé písky. Do cest se pak snaží zapojit všechny možné kroky s nimiž se na tomto rozmanitém terénu setkala.
Její přezdívka je zkomolenina z francouzštiny a v podstatě znamená Možná. Vystihuje to tak trochu její filozofii, že v životě nemáte nikdy nic jisté.

Peutetre

 

Martin Pokorný - Pokec

Martin je hodně technik a jeho oblíbené heslo je: “co nevylezeme to ošidíme”, proto máte-li pocit, že v jeho cestách používáte zbytečně moc síly, pak děláte nejspíš něco špatně. Chce se to pootočit trochu jinak, našlapat si, zapojit u lezení hlavu a hned cesta zlehkne. Rád dělá zatáčky, odbočky a varianty. Mezi jeho oblíbené profily patří kout, kde vás to donutí používat techniku namísto síly. Dále pak rovný nebo položený profil, protože rád leze rajbáky na pískách a balancuje na hanách. Leze velmi opatrně, proto se vyplatí v jeho cestách přemýšlet nad dalšími kroky.
Dělá kratší kroky, aby dosáhli všichni a spíš šikanuje dlouhány než trpaslíky. Jelikož mu to v poslední době hodně leze, tak se nebrání tomu dělat cesty silovější a oblíbil si i převisy.

Pokec